Jesteś tutaj: Strona główna Dystrybucje Dlaczego nie!

Dlaczego nie!


Hit
Tytuł:
Dlaczego nie!

Kategoria: Film kinowy

Rok produkcji: 2007

Premiera: 19.01.2007

Oficjalna strona filmu: http://www.dlaczego-nie.pl


Film dostępny na DVD.


FABUŁA:
„To historia kalejdoskop: pełna rozmaitych uczuć: miłości, przyjaźni, zazdrości, zdrady, rywalizacji, pogoni za sukcesem…” – tak o filmie “Dlaczego nie!” mówi sam reżyser Ryszard Zatorski i dodaje: „Postanowiłem więc opowiedzieć o tym, że czasem trzeba iść w życiu va banque i powiedzieć swoim marzeniom: tak! Bo przecież: dlaczego nie!”.
Po sukcesie „Nigdy w życiu” i „Tylko mnie kochaj” powstała piękna i barwna opowieść o marzeniach „Dlaczego nie!”. 
Główna bohaterka – Małgosia (Anna Cieślak) ucieka z prowincjonalnego miasteczka. W pogoni za marzeniami: pasjonująca pracą i mężczyzną swojego życia, trafia do Warszawy. 
Tu z sukcesem kończy studia na Akademii Sztuk Pięknych, a w jej życiu pojawia się ten „ktoś”. Czyżby bajka zaczynała się spełniać?
Pewnego dnia Małgosia nieoczekiwanie znajduje pracę w agencji reklamowej, a jej życie wykonuje woltę o 180 stopni. Okazuje się, że ambicje i talent to nie wszystko. Nowe wyzwania, nowe znajomości i…nowy on wprowadzają chaos w życie dziewczyny i wymagają lekkiego retuszu jej marzeń.
Ten film to dużo dobrej muzyki, świetna obsada aktorska i ciekawie opowiedziana historia o marzeniach. Miłość, zazdrość, zdrada, rywalizacja, pogoń za sukcesem…Czy to ten świat, o którym marzyła Małgosia?


Reżyseria: Ryszard Zatorski

Scenariusz: Jan Kwiatkowski (pseud.)

Zdjęcia: Tomasz Dobrowolski

Produkcja: MTL Maxfilm, ATM Grupa S.A.

Obsada aktorska: Anna Cieślak (Małgosia), Maciej Zakościelny (Jan), Małgorzata Kożuchowska (Renata), Anna Przybylska (pani Ania), Tomasz Kot (Dawid), Antoni Pawlicki (Piotr), Joanna Jabłczyńska (Monika), Agnieszka Warchulska (Ewa, szefowa firmy cateringowej), Joanna Jeżewska (matka Małgosi), Paweł Królikowski (ojciec Małgosi), Jakub Wesołowski (Wojtek, kolega Małgosi), Przemysław Cypryański (Marek, kolega Małgosi), Katarzyna Glinka (recepcjonistka), Krzysztof Hołowczyc (występuje w roli samego siebie), Marta A. Zygadło (pracownica agencji), Michał Czachor (pracownica agencji), Jacek Kaczyński (chłopak z reklamy)

Kierownictwo produkcji: Stanisław Szymański, Beata Rutkowska