Jesteś tutaj: Strona główna Dystrybucje Wkręceni

Wkręceni


Rok produkcji: 2013

Data premiery: 10 stycznia 2014r.

Strona filmu: www.wkrecenifilm.pl

Gatunek filmu: komedia

Opis:


Wkręceni" to opowieść o trójce przyjaciół ze Śląska. Franczesko (P. Adamczyk), Fikoł (B. Opania) i Szyja (P. Domagała) znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy – podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza - trójka kumpli zostaje omyłkowo wzięta za niemieckich inwestorów.

"Wkręceni" to produkcja, która kontynuuje tradycję starych, dobrych, polskich komedii - kpi z otaczającej nas rzeczywistości i przez śmiech daje nadzieję na lepsze jutro. Historia o tym, jak piękna jest Polska - zdjęcia do filmu kręcone były m.in. w malowniczym Zamościu - i jak przedsiębiorczy bywają Polacy w trudnych chwilach. O tym, że mimo kryzysu nie warto się załamywać i trzeba walczyć o swoje szczęście - tak, jak Franczesko, Fikoł oraz Szyja.

 


Reżyseria: Piotr Wereśniak

Scenariusz: Piotr Wereśniak

Zdjęcia: Maciek Majchrzak

Kierownictwo produkcji: Michał Walczak

Producent: Tadeusz Lampka

Produkcja: MTL Maxfilm

Dystrybucja: Studio Interfilm

 

Obsada aktorska: Piotr Adamczyk (Franczesko), Bartosz Opania (Fikoł), Paweł Domagała (Szyja), Krzysztof Stelmaszyk (Prezydent Mikulski), Dominika Kluźniak (Maja), Kamilla Baar (Dziennikarka Ada), Monika Krzywkowska (Anna Mikulska), Kacper Kuszewski (Komendant Grygalewicz), Piotr Głowacki (Dariusz Szmaja), Rafał Zawierucha (Kamerzysta), Katarzyna Glinka (Marta), Michał Piela (Kadrowy), Marian Opania (Wędkarz), Krzysztof Tyniec (Dyrektor hotelu), Julia Kamińska (Pokojówka), Mateusz Janicki (Dziennikarz), Czesław Mozil (Dresiarz)