Jesteś tutaj: Strona główna Dystrybucje 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach


Rok produkcji: 2016

Data premiery: 25 lutego 2016r.

Strona filmu: www.7rzeczy.pl

Gatunek filmu: komedia obyczajowa

 

„Po przeczytaniu scenariusza od razu wiedziałam, że nadszedł czas by zagrać w polskim filmie. Jest świetnie napisany, świeży i interesujący” - Alicja Bachleda-Curuś

 

Opis:

Beztroskiemu Filipowi (Paweł Domagała) nie wiedzie się zawodowo, ale nie przejmuje się tym, co będzie jutro. Gdy straci kolejną pracę, Zosia (Aleksandra Hamkało), z którą spotyka się od trzech miesięcy, oznajmi mu, że jest w ciąży. Dopiero wtedy przekona się, czym jest podejmowanie ważnych decyzji. Z kolei jego przyjacielowi Tomaszowi (Mikołaj Roznerski) wszystko się udaje – jest cenionym pracownikiem agencji reklamowej i planuje ślub z piękną narzeczoną Basią (Alicja Bachleda-Curuś). Coraz częściej zastanawia się jednak, czy chce spędzić przyszłość u jej boku... Gdy pozna seksowną blondynkę Monikę (Joanna Opozda), będzie musiał zdecydować, na czym mu najbardziej zależy. Czy dokona dobrego wyboru? Producent muzyczny i playboy Kordian (Maciej Zakościelny) pozornie ma wszystko, czego pragnie każdy facet: jeździ sportowym samochodem, mieszka w apartamencie, uwielbiają go kobiety. Ale czy jest szczęśliwy? Do myślenia da mu spotkanie z Rickym (Zbigniew Zamachowski), gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej. Ten ekscentryczny artysta - mimo że cieszy się ogromną popularnością - jest samotny. Najbardziej pragnie mieć prawdziwego przyjaciela i w tej roli upatrzył sobie Kordiana. Tylko, czy to będzie odwzajemniona przyjaźń? Stefan (Leszek Lichota), weteran wojny w Afganistanie, po powrocie do kraju nie radzi sobie z emocjami. Żona Julia (Dominik Kluźniak) coraz trudniej znosi jego wybuchy agresji, zwłaszcza że chce mieć u boku wrażliwego i spokojnego mężczyznę, który będzie wzorem do naśladowania dla jej kilkuletniego synka Olka (Feliks Matecki). Takim człowiekiem jest Jarosław (Piotr Głowacki), inspektor sanepidu, usilnie poszukujący w życiu miłości. Sprawia wrażenie nieporadnego i wstydliwego, ale to odpowiedzialny i wrażliwy facet. Tylko czy jakaś kobieta to w końcu dostrzeże?

 

Reżyseria: Kinga Lewińska

Scenariusz: Piotr Wereśniak, Kacper Szymański

Zdjęcia: Jarosław Żamojda

Kierownictwo produkcji: Michał Walczak

Producenci: Tadeusz Lampka, Piotr Wereśniak

Produkcja: MTL Maxfilm

Muzyka: Sylwia Grzeszczak, Atanas Valkov

Dystrybucja: Studio Interfilm

 

Obsada aktorska: Zbigniew Zamachowski (Ricky), Maciej Zakościelny (Kordian), Paweł Domagała (Filip), Aleksandra Hamkało (Zosia), Alicja Bachleda-Curuś (Basia), Mikołaj Roznerski (Tomasz), Leszek Lichota (Stefan), Dominika Kluźniak (Julia), Piotr Głowacki (Jarosław), Barbara Kurdej-Szatan (Andżela), Joanna Opozda (Monika), Piotr Polk (Producent muzyczny), Marian Opania (ojciec Stefana), Marcin Perchuć (Seksuolog), Katarzyna Dąbrowska (Beata), Katarzyna Glinka (Dominika), Magdalena Schejbal (Ela), Robert Górski (Manager), Krzysztof Stelmaszyk (szef Tomasza), Grzegorz Małecki (ksiądz), Marcin Rogacewicz (Krystian), Marcin „Liber” Piotrowski (Alex), Dariusz Maciborek (Reporter), Tamara Arciuch (szefowa Filipa)